+48 693 617 113

Psycholog, Terapeuta, Coach

Maria Jakuszko

Menu

O Mnie

0 Comments

Maria Jakuszko- Stasiowska: mgr psycholog, psychoterapeuta, coach

  1. Ukończyłam Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego (2007 rok), Podyplomowe Studium Coachingu w Laboratorium Psychoedukacji i Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie (2011 rok) oraz Studium Psychoterapii Dzieci i Młodzieży we Wrocławskim Instytucie Psychoterapii (2018 rok)
  2. Jestem w trakcie pięcioletniego Akredytowanego Kursu Psychoterapii we Wrocławskim Instytucie Psychoterapii (aktualnie piąty rok). Kurs posiada akredytację Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i atestację Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Przygotowuje do samodzielnego prowadzenia psychoterapii indywidualnej, rodzinnej, par i grupowej w zakresie podejścia integratywnego: systemowo- ericksonowskiego poszerzonego m.in. o psychoterapię pozytywną, podejście psychodynamiczne, czy poznawczo-behawioralne.
  3. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Pracuję pod stałą superwizją.
  4. Od momentu ukończenia studiów psychologicznych posiadam ok 14 lat doświadczenia w pracy psychologicznej i terapeutycznej.
  5. Swoje doświadczenie psychologiczne i terapeutyczne z dorosłymi, młodzieżą oraz dziećmi zdobyłam w następujących placówkach: SWZPZPOZ w Warszawie (Szpital Nowowiejski), Akademicki Ośrodek Psychoterapii Uniwersytetu Warszawskiego, Centrum Zdrowia Dziecka, Fundacja Dzieci Niczyje, Centrum CBT w Warszawie, Centrum Wspomaganie Rozwoju Dziecka w Łukowie
  6. Od 2010 roku prowadzę prywatną praktykę (pomoc psychologiczna, terapia, coaching)- aktualnie w Warszawie, wcześniej również w Londynie i na Gónym Śląsku.
  7. Prowadzę również zajęcia, wykłady i warsztaty. Prowadziłam m.in. autorskie zajęcia z autoprezentacji w Szkole Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich w Warszawie, Klub rozwoju osobistego w Białołęckim Ośrodku Kultury w Warszawie, wykład dla kilkuset pracowników firmy Orange, wykłady i szkolenia dla Fundacji Civis Polonus, Centrum CBT w Warszawie, Fundacji Instytut Edukacji Pozytywnej oraz Dolnośląskiej Akademii Rozwoju we współpracy z Wyższą Szkołą Kadr Menedżerskich i Kolegium Jagiellońskim.
  8. Cały czas się dokształcam, uczestnicząc w szkoleniach, konferencjach, czytając naukowe publikacje i książki. Między innymi odbyłam kilkudniowe szkolenia: “Szkolenie personelu medycznego w zakresie psychoonkologii” przeprowadzone przez Wielkopolskie Centrum Onkologii oraz “Praca z osobami LGBTQIA” w Fundacji Otwarta Przestrzeń w Warszawie.

Mam 40lat, jestem mężatką i mamą. Moją życiową pasją jest praca z ludźmi, towarzyszenie w pokonywaniu trudności oraz rozwoju osobistym, a także aktorstwo. Wszystkie te obszary łączy duża ciekawość drugiego człowieka i jego niepowtarzalnego wewnętrznego świata. Posiadam dyplom aktora dramatu ZASP.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!