+48 693 617 113

Psycholog, Terapeuta, Coach

Maria Jakuszko

Menu

O Mnie

0 Comments

Maria (Majka) Jakuszko- Stasiowska: mgr psycholog, terapeuta, coach

  1. Ukończyłam Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego (2007 rok), Podyplomowe Studium Coachingu w Laboratorium Psychoedukacji i Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie (2011 rok) oraz Studium Psychoterapii Dzieci i Młodzieży we Wrocławskim Instytucie Psychoterapii (2018 rok)
  2. Jestem w trakcie pięcioletniego Akredytowanego Kursu Psychoterapii we Wrocławskim Instytucie Psychoterapii. Kurs posiada akredytację Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i atestację Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Przygotowuje do samodzielnego prowadzenia psychoterapii indywidualnej, rodzinnej, par i grupowej w zakresie podejścia integracyjnego: systemowo-ericksonowskiego poszerzonego o podejście psychodynamiczne oraz poznawczo-behawioralne.
  3. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Pracuję pod superwizją.
  4. Od momentu ukończenia studiów psychologicznych posiadam ok 10 lat doświadczenia w pracy psychologicznej oraz terapeutycznej i coachingowej.
  5. Swoje doświadczenie psychologiczne i terapeutyczne z dorosłymi, młodzieżą oraz dziećmi zdobyłam w następujących placówkach: Samodzielny Wojewódzki Zespół Publicznych Zakładów Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej w Warszawie (Szpital Nowowiejski- staż w latach 2007-2008 a następnie praca od 2008 do 2010r.), Akademicki Ośrodek Psychoterapii Uniwersytetu Warszawskiego (dwuletni staż), Centrum Zdrowia Dziecka, Fundacja Dzieci Niczyje, Centrum CBT w Warszawie, Centrum Wspomaganie Rozwoju Dziecka w Łukowie.
  6. Od 2010 roku prowadzę prywatną praktykę (pomoc psychologiczna, terapia, coaching). W latach 2010-2015 w Warszawie, w latach 2015-2016 w Londynie, a od 2016 roku ponownie w Polsce (Warszawa).
  7. Prowadzę również zajęcia, wykłady i warsztaty. Prowadziłam m.in. autorskie zajęcia z autoprezentacji w Szkole Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich w Warszawie, oparty na autorskim programie Klub rozwoju osobistego w Białołęckim Ośrodku Kultury w Warszawie, a także wykład dla pracowników firmy Orange. Aktualnie jestem trenerką i wykładowcą Dolnośląskiej Akademii Rozwoju, Wyższej Szkoły Kadr Menedżerskich oraz Kolegium Jagiellońskiego.
  8. Odbyłam „Szkolenie personelu medycznego w zakresie psychoonkologii” przeprowadzone przez Wielkopolskie Centrum Onkologii.

Mam 37lat, jestem mężatką i mamą. Moją życiową pasją jest praca z ludźmi, towarzyszenie w pokonywaniu trudności oraz rozwoju osobistym, a także aktorstwo. Wszystkie te obszary łączy duża ciekawość drugiego człowieka i jego niepowtarzalnego wewnętrznego świata. Realizując aktorską pasję zostałam dyplomowaną aktorką. Po wielu latach nauki i pracy nad sobą zdałam państwowy egzamin eksternistyczny dla aktorów dramatu w ZASP. Jestem dobrym przykładem na to, że, mimo wielu trudności, można i warto spełniać swoje marzenia. Mam na koncie kilkanaście ról teatralnych, kilka ról w serialach i reklamach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *